Pellegrini vybral šéfa IT úradu podľa skúseností, SK.Digital nekomentuje

Pellegrini vybral šéfa IT úradu podľa skúseností, SK.Digital nekomentuje

Pellegrini vybral šéfa IT úradu podľa skúseností, SK.Digital nekomentuje

Aktivisti považujú za najdôležitejšiu otvorenú komunikáciu nového riaditeľa.

Sami pritom záujem o štáne výkonné funkcie nemali, chcú zastávať len miesta v komisiách a dohliadať na procesy.
0 zdieľaní
Vicepremiér Peter Pellegrini a súčasne Digitálny líder SR si riaditeľa svojho úradu pre investície a informatizáciu Patrika Krauspeho zvolil na základe dlhodobej spolupráce.

Patrik Krauspe Patrik Krauspe
„Bol členom poradného výboru Digitálneho lídra, ktorý zodpovedal za oblasť vzdelávania a elektronických zručnosti. Peter Pellegrini s Patrikom Krauspem spolupracoval aj na ministerstve školstva, kde ocenil nielen jeho právnické vzdelanie, ale aj jeho manažérske skúsenosti ako z komerčného sektora, tak aj z tretieho sektora,“ uviedol pre Živé.sk tlačový odbor Kancelárie podpredsedu vlády pre investície SR.

Krauspe dostane za úlohu vybudovať moderný, dynamický a flexibilný úrad, ktorý poskytne efektívny a komplexný servis s transparentným prostredím a optimalizovanými procesmi.

Zámerom je tak odstrániť doterajší fragmentovaný stav, keď kompetencie rozdelené medzi viaceré subjekty neprinášala uspokojivé plnenie stanovených cieľov, na čo poukazovali i odborníci zo Slovensko.Digital.

IT profíci štátu: Tu je návrh pravidiel

Slovenskej informatizácii má pomôcť zverejňovanie vlastníkov firiem či priame ohlasy koncových používateľov.

Ďalšie mená otázne, komunita bez záujmu

Konkrétnu podobu organizačnej štruktúry nového úradu zodpovední ešte nedokončili. Preto nie sú známi ani vedúci jednotlivých sekcií, dodal tlačový odbor.

IT profesionáli zoskupení v občianskom združení Slovensko.Digital, ktorí doterajšie IT zákazky a výsledky kritizovali, sa k personálnemu obsadeniu vyjadrovať nechcú. Šéf Ján Hargaš uviedol, že ide o úlohu podpredsedu vlády.

Sami pritom záujem o štáne výkonné funkcie nemali, chcú zastávať len miesta v komisiách a dohliadať na procesy.

„Vnímame však, že očakávania od nového úradu sú v oblasti eurofondov aj informatizácii veľké a bolo by vhodné, aby nový vedúci úradu aj verejne odkomunikoval s akými zámermi sa úradu zhostil,“ komentoval Hargaš.

Pripomeňme, že Krauspe takmer deväť rokov pôsobil ako riaditeľ správcu slovenskej národnej domény „.sk“ – firmy SK-NIC, ktorá je dcérskou spoločnosťou Danubiatel. Pod ňu patrí operátor Swan. Ešte predtým necelé tri roky zastával funkciu výkonného šéfa asociácie telekomunikačných operátorov. Stál pri spustení darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. Na ministerstve školstva riadil kanceláriu ministra.

Doplnené 23:20: Slovensko.Digital neskôr spresnilo svoje stanovisko. Komunita priznáva, že je dôležité, kto pozíciu získal, no za podstatnejšie považuje, čo bude presadzovať v praxi.

„Pýtajme sa, s čím prichádza pán Krauspe do úradu a aké má predpoklady to dosiahnuť. Z hľadiska IT pred ním stojí zložitá úloha,” napísal Hargaš. Uvítal by predovšetkým zverejňovanie štúdií k projektom, obsadenie úradu odborníkmi a rozbehnutie spolupráce s inými úradmi, napríklad Úradom pre verejné obstarávanie.